בית הספר

אלוני יצחק עץ מרכז

דבר המנהל

בית הספר הוא השדה בו צומחת החברה הישראלית, הוא משמש זירה להתפתחות חברתית, רגשית ואקדמית. לחוויות שיחווה תלמיד בשנותיו בבית הספר השפעה מכרעת על עתידו ועל כן הצוות החינוכי רואה בתפקידו שליחות מהמעלה הראשונה, לאפשר לתלמידים מקום בריא המאפשר לצמוח ולהתפתח בו. 

במציאות המורכבת של ימינו יש צורך במבוגרים יציבים, חכמים ורגישים שידעו לשוחח בגובה העיניים עם כל תלמידה ותלמיד. צוות המורים מצטיין ומגוון, אנו מטפחים ומשקיעים רבות בצוות ההוראה שלנו, המורים מקבלים את הכלים, התמיכה וההכשרה המקצועית כדי לעשות את העבודה החינוכית המשובחת ביותר.

בית הספר שוכן בתוך שמורת טבע מהיפות בארץ אך כפר הנוער כולו הוא שמורת טבע חינוכית שאין דומה לה.

רון חי,

מנהל בית הספר

 

 

הכירו אותנו

מה זה בית ספר מכליל?

מודל חינוכי אשר מתאים את מבנה בית הספר לאפשר הצלחה לכל אחד מתלמידיו. צוות המורים לוקח אחריות על השלומות (Well Being) של תלמידיו ובמקביל גם על התפתחותם האקדמית.

עמודי התווך של בית הספר הם:

  • קשר אישי – המורים נמצאים בקשר צמוד עם התלמידים, קשובים ופנויים אליהם. מחנכי הכיתות משקיעים משאבים רבים בבניית וחיזוק הקשר עם התלמיד/ה.
  • הכללה (Inclusion) – צירוף של הפרט לקבוצה, פתיחת כמה שיותר אפשרויות התפתחות עבור כל תלמיד והבאתו להצלחה משמעותית תוך הימנעות מהסללה.
  • פדגוגיה מכלילה – תכניות הלימודים בחט"ב ובחט"ע חדשניות ופורצות דרך על מנת לאפשר לתלמידים למידה עצמאית ומשמעותית המותאמת לרוח התקופה.
  • קהילה – בית הספר הוא קהילה של תלמידים, מורים והורים הפועלים בשיתוף פעולה ולמידה מתמדת. 

בבית הספר לומדים תלמידים מכיתה ז' ועד כיתה יב', חלקם חניכי פנימייה וחלקם חניכי יום מיישובי האזור. כולם חניכי הכפר הלומדים בקבוצות מעורבות ושותפים יחדיו לפעילויות החברתיות השונות.

 

 

חטיבת הביניים

חטיבת הביניים באלוני יצחק היא מעין תמונת פסיפס מרהיבה של החברה הישראלית. מתחנכים בה נערים ונערות מבתי ספר מהסביבה- פרדס חנה-כרכור, גבעת עדה, רגבים, בנימינה, ישובי אלונה,ישוביי ואדי ערה, אור עקיבא ובנוסף נערים ונערות מכל רחבי הארץ המתחנכים בפנימיה. 

בתפיסתנו החינוכית אנו רואים את התלמידים שלנו במרכז העשייה ובאמצעות צוות חינוכי מסור, מקצועי אשר אוהב את עבודת החינוך אנו מצליחים לראות כל אחד ואחת מהתלמידים שלנו וללמוד את החוזקות שלהם.

דרך החוזקות אנו מייצרים לתלמידנו חוויות הצלחה המחזקות את תחושת המסוגלות,   

הביטחון העצמי ואת תחושת השייכות לאלוני יצחק. במקביל אנו מאתרים את הצרכים 

שלהם ונותנים  להם מענים מדוייקים במסגרת השיעורים עצמם ובמסגרת תכניות תמיכה 

מגוונות.

חשוב לנו שכל התלמידים יגיעו לביה"ס בחיוך רחב וידעו כי אנו רואים אותם, מקשיבים להם, 

מאמינים בהם  ונותנים להם הזדמנות לפרוח ולהצליח.

כל שכבה בחטיבה מונה בין שלוש לארבע כיתות, ובכל כיתה כ-30 תלמידים. 

תכניות הלימודים מגוונות, עדכניות ופורצות דרך בתחום הפדגוגי. הן מאפשרות לתלמידים בחירה במגוון קורסים מרתקים בתחומי רבי המלל, וחוויה אישית מעצימה במסגרת רצועת העשרה המובנית בתוך המערכת בתחומים שונים כגון תאטרון, אומנות, מוזיקה, זומבה, ספורט ועוד..

ניתן דגש רב על התכניות החברתיות והייעוציות המשלימות את הפדגוגיה ונותנות מענים מתאימים לצרכי גיל הנעורים. 

כל זה בנוסף לחזות הכפר- שמורת טבע של אלונים, ביה"ס הטובל בנוף של צמחייה ירוקה, עם משק חקלאי מגוון אשר התלמידים הם חלק ממנו, מייצר חווית התחנכות מיוחדת ומעצימה שאין דומה לה.

                                          חנה סטורזי

                                        מנהלת חטיבת הביניים